W przypadku sporadycznych nieprzespanych nocy lub krótkotrwałej pomocy w zmaganiach ze snem, niektórzy ludzie zwracają się do pomocy we śnie. Jedną z najczęstszych opcji jest melatonina, dostępna zarówno jako lek na receptę, jak i jako suplement bez recepty. Wykazano, że melatonina pomaga ludziom, którzy mają trudności z zasypianiem, a także sporadycznie bezsenność. Może być szczególnie skuteczny dla osób wykonujących pracę zmianową, które wymagają snu w ciągu dnia i osób doświadczających opóźnień po podróży. Dowiedz się więcej o tym, jak melatonina może pomóc ci lepiej spać.

Co to jest

Melatonina jest naturalnie występującym hormonem w twoim ciele, który wpływa na cykl snu i czuwania. Jego poziom podnosi się wieczorem (powodując, że czujesz się senny) i spada rano (pomagając ci stać się bardziej czujnym). Nasze ciała zwykle wytwarzają wystarczającą ilość melatoniny, aby skutecznie regulować ten cykl snu i czuwania, ale w czasach, gdy sen jest trudny (stresujący tydzień pracy lub podróż, powiedzmy w podróży), suplementy melatoniny mogą pomóc. Jeśli zdecydujesz się wziąć melatoninę, poniższe wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać ten suplement.

Nie przesadzaj. Nie musisz brać dużej dawki. Zalecany jest jeden do trzech miligramów melatoniny.
Czas na to. Suplementy melatoniny najlepiej przyjmować na dwie godziny przed snem. Jeśli używasz melatoniny, aby zapobiec jet lag, zacznij brać ją na kilka dni przed wyjazdem na wycieczkę. Czas, abyś wziął suplement dwie godziny przed pójściem spać w nowej strefie czasowej.
Uważaj na skutki uboczne. Chociaż ogólnie bezpieczne, działania niepożądane melatoniny mogą obejmować ból głowy, nudności i zawroty głowy. Ponieważ może również powodować senność, przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn należy odczekać pięć godzin po przyjęciu suplementu.

Zwiększ swoje szanse na sukces

Melatonina nie jest lekarstwem na sen. Aby dobrze się wyspać, nadal musisz przestrzegać zdrowych nawyków, takich jak unikanie telefonu i innych urządzeń technicznych na godzinę przed snem i relaksowanie się wieczorem przy relaksującej czynności lub rytuale przed snem.

Należy również pamiętać, że chociaż melatonina może pomóc w leczeniu sporadycznych bezsenności, nie jest jasne, czy można ją bezpiecznie stosować w dłuższej perspektywie. Jeśli uzaleŜnisz się od suplementu w nocy, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby opracować lepsze podejście terapeutyczne do wysokiej jakości snu.

 

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl