Zakup nowego materaca to całkiem spora sprawa. W rzeczywistości większość osób zgodzi się, że jest to najważniejszy element każdej sypialni. Aby nieco ułatwić tę inwestycję w dobry sen, opracowaliśmy jedyny poradnik zakupu materaca, którego będziesz potrzebować.

Jakie są główne powody, dla których ludzie decydują się na zakup nowego materaca, jak wybrać idealne dopasowanie i wreszcie, dlaczego kupowanie przez Internet jest najlepszym rozwiązaniem.

Oto główne powody, dla których ludzie decydują się na zakup nowego materaca:

Ból pleców: jeśli budzisz się z bólami i obolałymi mięśniami, twój materac może być winny. Może to być wywieranie nacisku w niewłaściwych miejscach lub pozostawienie ciała w niewygodnej pozycji. Tak czy inaczej, „używanie” złego materaca nie jest tego warte, zwłaszcza że brak snu może sprawić, że następnego dnia poczujesz się jak zepsuty.

Pogorszenie stanu materaca: Dobry materac przypomina samochód lub ulubioną koszulkę, im częściej go używasz – każdej nocy! – tym bardziej się zużywa. Z tego powodu zaleca się wymianę materaca co 5-10 lat. Dobrą zasadą jest zdobycie nowej, jeśli zauważysz opadanie części materaca, jeśli sen partnera jest zakłócany podczas poruszania się lub budzisz się sztywny lub z bólem.

Przeprowadzka do nowego domu: Przeprowadzka do nowego miejsca może być ekscytująca lub nieco nerwowa, w zależności od tego, jak na to spojrzysz. Transportowanie łóżka z jednej sypialni do drugiej jest drogie i szczególnie denerwujące. W końcu potrzebujesz co najmniej dwóch osób, odpowiedniego pojazdu i dużo cierpliwości. Bo kto chce poradzić sobie z zawracaniem zakrętów na wąskich schodach, wciskaniem się do windy lub potykaniem się o coś, skoro nie widać nic oprócz tego nieporęcznego materaca przed sobą?

Potrzebujesz większego materaca: życie się dzieje. Jeśli planujesz zacząć dzielić łóżko z kimś, na pewno potrzebujesz większego materaca. To samo dotyczy sytuacji, gdy okaże się, że po prostu wyrosłeś na mniejszym materacu sprzed lat. Wreszcie, jeśli przeprowadzasz się do większej sypialni, może okazać się świetną wymówką, aby przejść na większy materac.

Twardość

Znalezienie odpowiedniej twardości materaca ma kluczowe znaczenie dla szczęśliwego i zdrowego snu. Poszukaj czegoś, co jest średnio twarde. Powinien kształtować się na ciele, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie.

Dobrym wyborem jest wybór twardości w oparciu o preferowaną pozycję do spania:

Pozycja snu i twardość

Na plecach

Ten rodzaj spania wymaga wsparcia dla dolnej części pleców. Większość kręgarzy zaleca materace o średniej twardości, które obejmują kręgosłup i unikają materaca sprężynowego za wszelką cenę! Są zbyt sztywne dla śpiących z tyłu.

Na boku

Ta pozycja do spania wymaga materaca, który pozwala nieco zanurzyć ramiona i biodra. Poszukaj materaca piankowego, który obrysowuje te obszary, aby kręgosłup pozostawał właściwie wyrównany przez noc.

Na brzuchu

Spanie na brzuchu występuje w dwóch odmianach: typ, który naprawdę preferuje tę pozycję i typ, który podświadomie wybiera tę pozycję z powodu bólu dolnej części pleców. Tak czy inaczej, potrzebujesz twardego materaca, który podtrzyma twoje ciało.

Warstwy w materacu

Memory Foam: Pianka Memory została pierwotnie opracowana przez NASA w latach 60. XX wieku, aby zapewnić pilotom i pasażerom amortyzację i odpowiednie wsparcie podczas lotów. Od tego czasu stał się złotym standardem dla materacy, ponieważ pomaga zmniejszyć nacisk na kręgosłup i dostosowuje się do różnych pozycji do spania. Pary często wolą materac z pianki memory, ponieważ pomaga wchłonąć ruch, co oznacza, że ​​jeśli jedna osoba poruszy się lub wstanie z łóżka, druga nie odczuje odbicia i przypadkowo się obudzi.

Lateksowy materac: podczas gdy pianka z pamięcią dopasuje się do dokładnego kształtu twojego ciała, lateks odpowiada jedynie ogólnym wrażeniom twojego ciała. Lateks nie izoluje dobrze ruchu. Ze względu na jego sprężystość, jeśli jedna osoba się poruszy, druga może zakłócać sen.

Gdzie kupić materac

Jeśli chodzi o zakup materaca, masz dwie główne opcje: kupowanie online lub w sklepie. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdej metody:

Kupowanie materaca ze sklepu

Plusy
W sklepie możesz zobaczyć i poczuć materac dla siebie. W zależności od tego, do jakiego sklepu się wybierasz, możesz również porównać różne marki pod jednym dachem. Zazwyczaj jest też asystent sprzedaży, któremu możesz zadawać pytania na miejscu.

Minusy
Z drugiej strony tych „plusów” można również postrzegać jako „minusy”. Próba łóżka przez kilka minut w miejscu publicznym z założonymi butami tak naprawdę nie daje pojęcia, jak to łóżko będzie się czuć w pokoju, noc po nocy i rok po roku.

Kupowanie materaca przez Internet

Plusy
Kupowanie materaca online jest zwykle tańsze, możesz przeglądać tyle, ile chcesz, a także porównywać ceny i czytać recenzje we własnym tempie – wszystko bez wychodzenia z domu. Sprzedawcy internetowi oferują również lepsze okresy próbne, dzięki czemu możesz dać swojemu nowemu łóżku test w prawdziwym świecie pod kątem wygody i wsparcia.

Minusy
Nie możesz dotknąć i poczuć materaca przed jego zakupem, to prawda. Ale jak już wspomnieliśmy, doświadczanie tego w zaciszu własnego domu bez ryzyka jest dokładnie tym, co potrzebujesz. Ułatwiliśmy zakup materaca przez Internet, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie w swojej decyzji.

 

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl