Spokojny sen jest niezbędny dla ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Odgrywa ważną rolę w twoim zdrowiu fizycznym, zdrowiu psychicznym i jakości życia. Dobry sen to wyzwanie, szczególnie dla osób z bólem pleców, a szczególnie dla tych, których materac działa przeciwko nim, a nie dla nich.

To często przekłada się na dużo podrzucania i obracania się w nocy, co utrudnia ci zdrowy, regenerujący sen, którego potrzebuje twoje ciało i mózg.

Co powoduje ból pleców?

Ból pleców jest spowodowany przez różne rzeczy. Aby to zrozumieć, musisz najpierw zrozumieć fizjologię swoich pleców. Twoje plecy składają się ze złożonego układu kości, mięśni, stawów i więzadeł.

Ból pleców pojawia się, gdy więzadła są napięte, mięśnie są pociągane, dyski są zerwane, stawy są w stanie zapalnym lub podrażnionym, i wiele innych sytuacji i okoliczności. Przy tak wielu ruchomych częściach łatwo jest uszkodzić jedną lub więcej z nich podczas wykonywania codziennych czynności. Niestety, żadna z tych rzeczy nie zajmuje wiele.

Istnieją dodatkowe sytuacje, które mogą powodować lub przynajmniej nasilać ból pleców.

Artretyzm
Zakrzepy
Fibromialgia
Choroby dysku lub kręgosłupa
Choroby narządów wewnętrznych
Kamienie nerkowe
Otyłość
Osteoporoza
Zła postawa
Stres psychologiczny

Jedną z głównych zmian, które możesz wprowadzić, która będzie miała ogromny wpływ na ból pleców, którego doświadczasz w nocy (lub rano po przebudzeniu), jest zmiana materaca na materac lateksowy. Jest wysoce zalecany przez kręgarzy i specjalistów ortopedii ze względu na zoptymalizowane obniżenie ciśnienia i bezkompromisowe wsparcie.

Spanie na niewłaściwym materacu może nie tylko powodować ból pleców, ale może również zaostrzać istniejący ból pleców, z powodu odpowiedniego braku wsparcia, który:

sprzyja złej pozycji snu
powoduje napięcie mięśni
powala kręgosłup z wyrównania

Wiele osób błędnie zakłada, że ​​miękkie materace są lepsze dla pleców, szczególnie gdy cierpią na przewlekły ból pleców. Po prostu tak nie jest. Zamiast tego potrzebujesz materaca, który zapewnia odpowiednie podparcie pleców.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz uzyskać zarówno komfort, jakiego oczekujesz od bardziej miękkiego materaca, jak i odpowiednie wsparcie, którego potrzebujesz, wybierając materac lateksowy.

Specjaliści ortopedyczni i kręgarze zalecają materac lateksowy z różnych powodów, w tym:

Dopasowuje się do twojego ciała. Minimalizuje punkty ucisku i poprawia przepływ krwi do obolałych mięśni.
Kołysze twoje plecy. Ta kołyska umożliwia materacowi lateksowemu niezrównane podparcie kręgosłupa, co pozwala złagodzić szeroki zakres bólów.
Jest oddychający. Umożliwia przepływ powietrza przez materac. Jeśli spałeś na materacach z pianki syntetycznej z pamięcią, które mają tendencję do gorącego snu, wiesz, jak korzystny może być przepływ powietrza z materaca.
Jest zdrowy do snu. Podczas gdy niektóre materace są wykonane z LZO (lotnych związków organicznych) i innych niebezpiecznych materiałów, materac lateksowy jest wykonany z naturalnych materiałów i wyklucza szkodliwe składniki, takie jak wypełniacze, barwniki, chemikalia i kleje, które mogą powodować inne problemy zdrowotne.

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl