Czy to tylko my, czy też ciemne zimowe poranki są naukowo trudniejsze do przebudzenia? Chociaż zdecydowanie jest uzasadniony niższy poziom witaminy D i późniejsze wschody słońca wpływające na nasz cykl snu i czuwania, uważamy, że można bezpiecznie powiedzieć, że wszyscy moglibyśmy skorzystać z dodatkowej pomocy w wstawaniu z łóżka w tych dniach.

Oto, w jaki sposób budzi się, czując się skoncentrowana, pełna energii i gotowa do podjęcia dnia (nawet jeśli tam jest zimno). Spróbuj zrobić jeden, dwa lub wszystkie cztery odcinki jutro rano!

Delikatny zwrot akcji

„Skręty aktywują twój wewnętrzny system trawienia i detoksykacji, pomagając rozgrzać twoje ciało od wewnątrz. Ta pozycja może pomóc rozciągnąć kręgosłup i ciało boczne, a także stymulować narządy wewnętrzne, sygnalizując, że nadszedł czas na rozpoczęcie dnia.”

Jak: Połóż się na łóżku plecami. Przyciągnij jedno kolano do klatki piersiowej. Delikatnie pociągnij go po ciele, pozwalając, by kolano opadło na łóżko po przeciwnej stronie. Rozciągnij przeciwne ramię i spójrz w tym kierunku. Przy każdym wdechu wydłużaj kręgosłup. Przy każdym wydechu przekręć, aby pogłębić pozę. Kontynuuj ten cykl oddechowy przez co najmniej 10 głębokich oddechów.

Ścięgna podkolanowe

„Rano rozciąganie ścięgien może pomóc obudzić nogi, biodra i dolną część pleców. Wykonanie tego rozciągnięcia z łóżka może pomóc rozgrzać całe ciało, zanim uderzysz w stopy”.

Instrukcje: zacznij leżeć płasko na plecach. Podnieś jedną nogę do nieba. Zegnij stopę nogi wyciągniętej na podłogę, dociśnij uda w dół i uważaj, aby nie podnieść bioder. Naciskaj pięty w górę, chwyć za duży palec uniesionej nogi i cofnij nogę. Jeśli nie możesz dosięgnąć palców u nóg lub łydki, pasek jest wspaniałym narzędziem.

Krowa

„Ruchome odcinki, takie jak krowa dla kotów, mogą pomóc ci rozgrzać mięśnie, a także poczuć się cieplejszym, dzięki czemu jest to idealny odcinek zimnego poranka. Ta sekwencja nie tylko uwolni napięcie wzdłuż kręgosłupa, ale także dostanie krew pompowanie.”

Instrukcje: chodź na czworakach. Wdychaj i unieś klatkę piersiową do nieba i wygnij plecy. Zrób wydech i wciągnij pępek do kręgosłupa i spójrz wstecz na swoje stopy. Powtórz tę sekwencję dla co najmniej 5 głębokich oddechów.

 

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl