Spanie z bólem pleców

Spanie z bólem pleców często może stać się dosłownym koszmarem. Możesz się rzucać i obracać całą noc, starając się wygodnie. Możesz przez chwilę zasnąć, ale obudzić się obolały i obolały. Bóle mogą pozostać z tobą przez cały dzień, zwłaszcza jeśli nie dostaniesz dobrej nocy.

Zrozumienie kilku ważnych sposobów wzajemnego oddziaływania bólu łóżka i pleców może być pierwszym krokiem w kierunku złagodzenia bólu. Oto kilka faktów do rozważenia w poszukiwaniu najlepszego materaca na ból pleców:

Najlepszy materac na ból pleców: co musisz wiedzieć

Typowe objawy snu na niewłaściwym materacu
Ból pleców jest główną barierą dla zdrowego snu
Twój materac jest ważny – naprawdę ważny
Twój obecny materac może działać przeciwko tobie
Twardy nie zawsze znaczy lepiej
Materiały na materace robią prawdziwą różnicę
Czego szukać w nowym materacu

Jeśli cierpisz na bóle pleców, nie jesteś sam – według niektórych szacunków aż 20% populacji regularnie boli bóle pleców. A jeśli nie cierpisz z powodu bólu pleców? Z przykrością informujemy, że prawdopodobnie poradzisz sobie z tym prędzej czy później – do 80% wszystkich osób dorosłych będzie miało ból pleców w pewnym momencie swojego życia.

Ból pleców nie powinien być poranną rutyną, a Twój materac z pewnością nie powinien go pogarszać, a tym bardziej powodować. Potrzebujesz materaca, który podtrzymuje kręgosłup, zapewniając jednocześnie wygodę. Zrozumienie, w jaki sposób Twój materac może pomóc w łagodzeniu bólu pleców, jest pierwszym krokiem do dobrego snu.

Jeśli kupujesz nowy, wysokiej jakości materac, mając nadzieję na walkę z bólem pleców, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przygotowujesz się do dokonania inwestycji, która, miejmy nadzieję, ochroni Twój komfort, plecy i ogólne samopoczucie przez wiele lat. Czytanie recenzji materacy online jest ważnym krokiem. Musisz także zrozumieć, w jaki sposób konstrukcja materaca pomaga w ogólnym wyrównaniu kręgosłupa i zdrowiu pleców.

Typowe objawy snu na niewłaściwym materacu

Porozmawiajmy o tym, dlaczego warto spać spokojnie. Badania wykazały, że słaby sen może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Budzenie się wiele razy w nocy, ponieważ jesteś gorący, niewygodny lub podrzucasz się i obracasz, nie jest częścią twojego normalnego snu. Oto lista niektórych objawów, które mogą być spowodowane przez spanie na niewłaściwym materacu lub ogólnie niewłaściwe ustawienie snu:

Nadmierne zmęczenie / znużenie
Trudności z zasypianiem lub zasypianiem
Migreny
Ból pleców
Ból szyi
Ból stawu
Ból w mięśniach
Niepokój
Depresja
Sztywność
Drętwienie

 

Twój obecny materac może działać przeciwko tobie

Stary materac sprężynowy lub gruby materac piankowy z pamięcią często mogą powodować ból pleców. Jeśli masz już złe plecy, biodra lub śpisz z rwą kulszową, twój obecny materac lub poduszka może pogorszyć sytuację.

Jeśli twój materac nie tuli się prawidłowo do ciała, możesz odpoczywać pod nienaturalnym kątem – więc wyrównanie kręgosłupa jest wyłączone. Twoje mięśnie nie mogą się w pełni zrelaksować i naładować. A jeśli spałeś na tym samym materacu lub poduszce od ponad 10 lat, jesteś o wiele za późno na wymianę. Nowe łóżko będzie lepsze dla twoich pleców i zapewni większy komfort, odciążenie i wsparcie niż twój stary, zużyty materac.

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl

No Responses