Można lepiej spać, zmieniając dietę. Spójny harmonogram snu jest związany z ogólną niższą tkanką tłuszczową. Spożywane przez nas pokarmy i produkty, które pijemy, odgrywają znaczącą rolę w naszej zdolności do zaśnięcia w nocy, a nasza zdolność do spania przez całą noc wpływa na naszą wagę.

Jak kawa wpływa na higienę snu

Niektóre potrawy i napoje są oczywistymi inhibitorami snu – na przykład kofeina. Kofeina zwiększa twoją energię i ma okres półtrwania od 5 do 6 godzin. Oznacza to, że od 5 do 6 godzin po filiżance kawy połowa tej filiżanki nadal znajduje się w twoim ciele. Łatwo zrozumieć, dlaczego zaleca się unikanie kofeiny później w ciągu dnia. Wieczorna przekąska wypełniona cukrem może również dać ci niechciane doładowanie, pozostawiając niespokojne w łóżku podczas próby wyciszenia.

Jednak kofeina i cukier są oczywistymi winowajcami. Większość ludzi wie, że kawa wieczorem nie prowadzi do spokojnego snu. A co z pikantnym jedzeniem? Pikantne posiłki mogą zakłócać sen, ponieważ częściowo twoje ciało musi obniżyć temperaturę rdzenia, aby przejść do etapu 2 snu, a pikantne jedzenie może temu zapobiec.

Dieta i sen są głęboko powiązane. Złe nawyki żywieniowe prowadzą do niedostatecznego snu, co prowadzi do gorszych nawyków żywieniowych. Zatrzymaj cykl, skupiając się na przejściu na zdrowszą dietę i unikaniu większych posiłków późnym wieczorem.

Twój materac jest ważny – naprawdę ważny

Nie można przecenić roli, jaką odgrywa materac w dbaniu o plecy i pomaganiu w wygodnym śnie. Jeśli twoje łóżko nie zapewnia odpowiedniego poziomu miękkości, odciążenia i wsparcia, masz kłopoty. Zbyt sztywny materac nie dostosuje się do naturalnego wygięcia kręgosłupa, co prowadzi do bólu. A jeśli jest zbyt miękki, nie zapewni odpowiedniego wsparcia dla twoich pleców, powodując również ból. To samo dotyczy twojej poduszki.

  • jaki materac na ból kręgosłupa?
  • jaki materac na bolący kręgosłup?
  • jaki materac na ból kręgosłupa lędźwiowego?
  • jaki materac na chory kręgosłup lędźwiowy?
  • jaki materac na krzywy kręgosłup?
  • jaki kupić materac na kręgosłup?
  • jaki jest dobry materac na ból kręgosłupa?
  • jaki wybrać materac ortopedyczny na kręgosłup?
  • jaki wybrać materac na chory kręgosłup?

Zobacz polecane materace

Materac klasyczny kieszeniowo sprężynowy – link

Materac kokosowy kieszeniowo sprężynowy – link

Materac termoelastyczny – pianka z pamięcią kieszeniowo sprężynowy – link

Materac lateksowy kieszeniowo sprężynowy – link

NAP-KOMFORT
ul. Katowicka 12, 46-200 Kluczbork
NIP: 751 167 88 82, REGON: 161602151
Telefon: +48 662 070 168
biuro@napkomfort.pl